top of page

Prova på "Andning & Djupavspänning" med Kaja

ons 09 feb.

|

Norrmalm

LOGGA IN HÄR: https://zoom.us/j/9470472008?pwd=MjBZQitZY1BkYUY4enRYempycDBJUT09 Meeting ID: 947 047 2008 Passcode: kaja

Registrering är stängd
Se andra evenemang
Prova på "Andning & Djupavspänning" med Kaja
Prova på "Andning & Djupavspänning" med Kaja

Tid och plats

09 feb. 2022 17:30 – 18:30

Norrmalm, Slupskjulsvägen, 111 49 Stockholm, Sverige

Om evenemanget

Välkommen på en timmes skön andning, fysiska avspänningstekniker och guidad meditation för djupavslappning. Övningarna utförs till största del liggandes och erbjuder skön djupavslappning.  Du släpper spänningar i axlar, rygg och käkar. Du kan delta hemifrån eller på den sköna ullyoga mattan i Kontempel guidas du in i ett stadium där din kropp tillåts somna men ditt sinne behåller fokus och medvetenhet. Vi avslutar "Hitta mitt inre rum-meditationen" från Olle Carlssons bok om Tröst, Mod och Livsmod. Kom och upplev  en fantastisk teknik för återhämtning fysisk, mentalt och emotionellt. Kom som du är, du behöver inte byta om.

Join Zoom Meeting

https://zoom.us/j/9470472008?pwd=MjBZQitZY1BkYUY4enRYempycDBJUT09

Meeting ID: 947 047 2008

Passcode: kaja

Kostnadsfritt men donationer till centret mottages tacksamt. 

Google Maps blockerades på grund av dina inställningar för Analytics och funktionella cookies.

Dela detta evenemang

Fler evenemang
  • 15 mars 2026 14:00 – 17:00
    Stockholm, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    Silent Retreat är en halvdag i stillhet, avsedd för fördjupning, återhämtning och närvaro. Under dagen vilar vi i tystnad och låter meditation, enkel struktur och gemensam praktik skapa utrymme för inre lyssnande och klarhet.
    Dela
  • 19 mars 2026 17:00 – 19:00
    Livsstegen, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    En personlig utvecklingskurs i gruppform som genomförs vid 12 tillfällen, där varje tillfälle är 2 timmar. Kursen hålls i Kontempels lokaler på Skeppsholmen i Stockholm och leds av David Steiner och Rebecca Facey. Kursen utgår från boken : 12 steg till inre hälsa av Olle och Fotini Carlsson.
    Dela
  • Flera datum
    tors 19 mars
    19 mars 2026 19:00 – 20:00
    Stockholm, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    The Power of Presence & Compassion är en återkommande grupp där vi möts för att landa i närvaro, dela erfarenheter och lyssna – med uppmärksamhet och omtanke.
    Dela
  • Flera datum
    tors 26 mars
    26 mars 2026 13:00 – 15:00
    Stockholm, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    Existensiell samtalsgrupp som leds av ärkebiskop emeritus K-G Hammar. Under vårterminen kommer samtalen utgå från boken "en oväntad glänta" av Anders Rosengren. OBS ingen föranmälan krävs.
    Dela
  • Livsstegen Retreat på Kontempel 27-29 Mars med Olle Carlsson, Malin Berghagen, David Steiner och Erika Christianson
    Livsstegen Retreat på Kontempel 27-29 Mars med Olle Carlsson, Malin Berghagen, David Steiner och Erika Christianson
    27 mars 2026 09:00 – 29 mars 2026 15:30
    Stockholm, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    OM RETREATKURSEN Personlig retreatkurs i gruppform under tre heldagar i Kontempels lokaler på Skeppsholmen i Stockholm. Kursen leds av Olle Carlsson, Malin Berghagen, David Steiner och Erika Christianson. Retreatkursen Livsstegen; 12 steg till inre hälsa utgår ifrån de tolv kapitel i boken Livsstege
    Dela
  • Livsstegen Retreat på Kontempel 29-31 maj med Olle Carlsson, David Steiner och Erika Christianson
    Livsstegen Retreat på Kontempel 29-31 maj med Olle Carlsson, David Steiner och Erika Christianson
    29 maj 2026 09:00 – 31 maj 2026 15:30
    Stockholm, Slupskjulsvägen 38, 111 49 Stockholm, Sverige
    OM RETREATKURSEN Personlig retreatkurs i gruppform under tre heldagar i Kontempels lokaler på Skeppsholmen i Stockholm. Kursen leds av Olle Carlsson, David Steiner och Erika Christianson. Retreatkursen Livsstegen; 12 steg till inre hälsa utgår ifrån de tolv kapitel i boken Livsstege
    Dela
bottom of page